Лийдс "шамароса" лидера Лестър, Илия Груев не бе титуляр, но записа минути (ВИДЕО)

1219 0

Отборът на Лийдс записа много важна и престижна победа при визитата си на Лестър от 15-ия кръг на английската Чемпиъншип.

"Белите" са наложиха с минималното 1:0 над съперника, който е лидер във временното класиране и се е устремил към бързо завръщане във Висшата лига.

Тимът на Даниел Фарке напълно заслужи успеха, отправяйки 6 точни удара във вратата на "лисиците", които се отчетоха само с един такъв, макар че владееха повече топката (55:45 процента).

Единственото попадение в двубоя падна в 58-ата минута, а негов автор бе Жоржиньо Рютер - при центриране от корнер Самуел Байръм засече топката с глава на първа греда, стражът на Лестър спаси удара, но при добавката на Рютер нямаше какво да стори.

Националът на България Илия Груев не бе титуляр, но се появи на смяна в 84-тата минута, заменяйки 21-годишния френски голмайстор!

*Със спечелените 3 точки Лийдс събра 28 и така затвърди третото си място в таблицата. Пред него са само Ипсуич (34) и Лестър (39).