1798 0

Българският нападател Божидар Краев се отличи с гол и асистенция за своя отбор Уелингтън при победата с 3:0 като гост на Уестърн Юнайтед в мач от 17-ия кръг на футболното първенство на Австралия.

Краев започна като титуляр и отбеляза за 2:0 в 58-ата минута на срещата след индивидуален пробив и прецизен удар от дъгата на наказателното поле. Преди това българинът подаде на Ян Сасе за първия гол. Крайното 3:0 оформи Оскар Завада от дузпа в 64-ата минута.

Бившият национал бе заменен в добавеното време на срещата от Скот Уутън. Отборът на Уелингтън заема пето място във временното класиране с 24 точки в актива, а лидер в австралийския шампионат е Мелбърн Сити с 34 точки. А ето кого Краев определи за най-трудния съперник в кариерата си.