1676 0

Селекцията на Мароко успя да открие резултата срещу Белгия в 73-ата минута, и то по впечатляващ начин на Световното първенство в Катар.

Няколко минути, след като се появи в игра Абделлхамид Сабири изпълни пряк свободен удар от изключително малък ъгъл. Докато голяма част от играчите се бяха подредили за центриране в наказателното поле от фала, то Сабири реши да стреля директно.

Офанзивният футболист завъртя топката с голяма мощ и тя се насочи към вратата на Тибо Куртоа. По подобие на отмененото попадение по-рано в срещата на Хаким Зиеш, то и този път Ромен Саис я атакува с глава, но не я уцели, след което кълбото се оплете в мрежата на вратаря на Реал Мадрид за 1:0 за „лъвовете на Атлас“.

Белгийският страж със сигурност трябваше да действа далеч по-авторитетно в тази ситуация, но не го стори и с това постави "червените дяволи" в много тежка позиция за евентуалното спечелване на срещата.