1999 0

Белгия и Мароко играят втория си мач от Група „F“ на Световното първенство по футбол в Катар. Първото полувреме приключи при резултат 0:0.

Точно преди почивката обаче топката посети мрежата на Тибо Куртоа. Хаким Зиеш шутира силно от фал, а кълбото се озова в белгийската врата.

След преразглеждане от ВАР обаче попадението бе отменено. Така реферът от Мексико Сесар Рамос не призна гола в първата минута на добавеното време.

Причината са отмяната на гола е, че Ашраф Хакими и Ромен Саис атакуваха топката с глава, макар и да не играха с нея. Оказа се, че вторият е в засада и влияе на действията на Тибо Куртоа.