Тите разкри причината, поради която Неймар не е бил дузпа срещу Хърватия на Мондиал 2022

2946 0

Мечтите на националния отбор на Бразилия за спечелването на Световното първенство по футбол в Катар бяха разбити на пух и прах след един много драматичен четвъртфинал срещу Хърватия.

Двата отбора не успяха да се победят в редовното време, последваха продължения, където срещата завърши при 1:1, а след това при изпълнението на дузпи по-хладнокръвни бяха "ватрените".

Един от лидерите на "Селесао" - Неймар, така и не застана зад бялата точка и мнозина се зачудиха дали въобще е бил избран от Тите да бие дузпа, по късно обаче вече бившият наставник на Бразилия обясни избора си, заявявайки, че Ней е щял да бие последната дузпа.

"Неймар щеше да бие последната пета дузпа. Те се изпълняват от играча с желязна психика, този който може да се справи с напрежението", обясни Тите пред бразилски медии.

Неймар съумя да вкара първото попадение в срещата в 105-ата минута, а Бразилия докосваше полуфиналите.Бруно Петкович обаче обърка напълно плановете на "Селесао" с изравнително попадение, което доведе до изпълнението на наказателни удари.

След поражението пък Тите веднага хвърли оставка след 8-годишен стаж като национален селекционер на "Селесао".