Шах и мат за Уелс? Иран почти изхвърли "драконите" от Мондиал 2022 (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

8337 0

Иран успя да постигне много важна и напълно заслужена победа с 2:0 срещу Уелс в първия мач от ден №6 на Световното първенство в Катар!

Съставът на Карлош Кейрош определено бе по-добрият, след като почти обезличи Гарет Бейл и компания в хода на срещата. През първата част гол на Голизадех бе отменен с ВАР заради засада, а през втората гредите на два пъти спасяваха "драконите".

В 86-ата минута вратарят на Уелс Уейн Хенеси получи първия червен картон на Мондиал 2022, след като извърши грубо нарушение срещу Мехди Тареми извън наказателното си поле!

Двете попадения за "персите" паднаха дълбоко в добавеното време. Техни автори бяха Рузбех Чешми и Рамин Резаеян, а със спечелените три точки тимът направи сериозна заявка за продължаване напред към 1/8-финалите и показа, че отбелязаните два гола във вратата на Англия не са били случайни, въпреки поражението с 2:6.

В същото време, шансовете на Уелс за излизане от групата значително намаляха... В 21:00 ч. тази вечер Англия и САЩ се изправят един срещу друг - ето как изглежда класирането в Група "В" към момента (последвайте линка). В последния кръг Уелс се изправя срещу Англия (29 ноември, 21:00 ч.), а Иран срещу САЩ (29 ноември, 21:00 ч.).

ГАЛЕРИЯ - снимки от Уелс - Иран

Развой на мача

Още във втората минута Неко Уилямс отправи опасен удар към Хосейни, който прелетя на метър-два над вратата. В 7-ата Сердар Азмун отговори с изстрел по земя, но право в ръцете на Хенеси. Пет по-късно Кийфър Мур засече центриране на Конър Робъртс от дясното крило, а вратарят на Иран се отличи с първо ключово спасяване.

Отменен гол - В 15-ата минута иранците откриха резултата чрез Али Голизадех, възползвайки се от груба грешка на Робъртс, който обърка подаване в центъра, но ВАР сигнализира за засада при последния пас и попадението не бе признато!

В първите 20 минути "драконите" владееха повече топката - 61:39, но по-опасните ситуации бяха пред тяхната врата. Четвърт час след началото на срещата звездата на "персите" Сердар Азмун седна на тревата и показа, че има нужда от лекарска помощ, но впоследствие се завърна в игра. След това на "Ахмад бин Али" настъпи затишие, а играта често бе накъсвана от 'леки' нарушения.

Първият ъглов удар в двубоя бе на сметката на Уелс и дойде чак в 42-ата минута, но топката бе насочена право в обсега на Хосейни, който я улови сигурно. До края на полувремето се откри добра ситуация пред Азмун да засече отлично центриране от десния фланг, но нападателят на Байер Леверкузен закъсня с части от секундата. Малко след това Джо Родън получи първия жълт картон.

Вторите 45 минути започнаха без корекции от двамата треньори. Играчите на Уелс продължаваха да владеят повече топката, но не намираха път през добре подредената отбрана на съперника. Иранците пък разчитаха предимно на контраатаки.

!В 51-ата минута Сердар Азмун се възползва от грешка и се озова сам срещу вратаря, но ударът му срещна лявата греда. Секунди по-късно Али Голизадех стреля технично от 20-на метра, но този път левият страничен стълб се притече на помощ на "драконите", а при добавката Хенеси се намеси блестящо.

Video edited on Kapwing

Иранците определено натиснаха Гарет Бейл и компания през втората част и сякаш бе въпрос на време голът да падне. В 65-ата минута те поискаха дузпа за евентуална игра с ръка в наказателното поле, но нямаше достатъчно основания, за да бъде отсъдена такава.

В 72-ата минута Езатолахи насочи отлично топката към долния десен ъгъл на Хенеси, но стражът на Нотингам се разтегна максимално и успя с върха на пръстите си да избие в ъглов удар. В 83-ата "драконите" най-сетне стигнаха до добра ситуация, при която Бен Дейвис шутира силно от 12-13 метра, но Хосейни отклони в корнер.

Червен картон - В 84-ата минута Уейн Хенеси излезе, за да пресече извеждащо подаване към Мехди Тареми, но връхлетя върху нападателя и можеше да го контузи сериозно. Първоначално главният рефер показа само жълт картон на вратаря, но след преглеждане на ситуацията с ВАР промени решението си и показа директен червен на Хенеси - първият на Мондиал 2022!

В 89-ата минута Мехди Тораби отправи свиреп изстрел от границата на наказателното поле, а топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на Уелс.

ГОЛ - В осмата от добавените девет минути продължение Иран откри резултата, след като резервата Рузбех Чешми матира резервния вратар на "драконите" с удар от 25-6 метра - 1:0 за Иран!

ГОЛ - В заключителните секунди иранците вкараха и втори гол, след като хванаха на контраатака съперника, която бе завършена от Рамин Резаеян - 2:0 за Иран!

Стартови състави:

Уелс (3-4-3): Уейн Хенеси (87' Дани Уорд)- Крис Мефъм, Джо Родън, Бен Дейвис - Конър Робъртс (57' Бренън Джонсън), Итън Ампаду (78' Джо Алън), Аарън Рамзи, Неко Уилямс - Гарет Бейл, Кийфър Мур, Хари Уилсън (58' Даниел Джеймс)

Иран (4-4-2): Хюсеин Хосейни - Милад Мохамади, Маджид Хосейни, Мортеза Пуралиганджи, Рамин Резаеян - Ехсан Хайсафи (76' Мехди Тораби), Саид Езатолахи, Ахмад Нуролахи (78' Рузбех Чешми), Али Голизадех (77' Алиреза Джаханбакш) - Мехди Тареми, Сердар Азмун (68' Карим Ансарифард)

Уелс - Иран по ТВ: Къде да гледаме срещата от Мондиал 2022?