С един куршум два заека: Мароко прекъсна серия на Белгия и продължава да пише своята история

886 0

Селекцията на Мароко прекърши букмейкърските очаквания и се наложи над Белгия във втория кръг от груповата фаза на Световното първенств 2022. Африканската селекция спечели с 2:0, а през първата част дори им бе отменено попадение. В герои за победителите се превърнаха Сабири и Абубахлал в 73-тата минута и добавеното време на срещата.

В 81-вата минута Роберто Мартинес рискува с включването на възстановяващия се Ромелу Лукаку, но дори и футболистът на Интер не успя да спре края на серията за "червените дяволи" от осем поредни победи в групови мачове.

Междувременно обаче Мароко записа своята едва трета победа на световно първенство, след като през 1986 г. се налага с  3-1 над Португалия, а 12 години по-късно - с 3:0 над Шотландия. Сега те вкараха две безответни попадения на "червените дяволи", но през първото полувреме гол на Зиеш бе отменено от ВАР.

Вижте ВИДЕО от попадението на Мароко, което Куртоа "проспа"!