Два "аутсайдера" в коренно различна ситуация - ще хване ли Япония влака за елиминациите?

1457 0

Първата среща от Световното първенство за деня е тази между Япония и Коста Рика. Първият съдийски сигнал ще прозвучи в 12:00 ч. българско време

* Двата отбора се намират в група „Е“, редом с Испания и Германия. Звездният сблъсък на европейските представители ще започне в 21:00 ч. Вите и пълната програма на Световното по футбол

„Самураите“ показаха, че не са за подценяване

Въпреки че Германия беше безспорният фаворит на букмейкърите, Япония успя да измъкне трите точки от Маншафта. Тимът на Ханзи Флик поведе в 33-ата минута, след като Гюндоган беше точен от 11-метровия наказателен удар. Европейците имаха 26 удара към вратата, от които 9 бяха точни. За „самураите“ обаче бяха достатъчни 4 точни удара, за да обърнат резултата за по-малко от 10 минути. Въпреки че изоставаха до 75-ата минута, японците за отрицателно време обърнаха резултата и се наложиха с резултат от 2:1. Така се сдобиха и с ценните 3 точки.

7 определено не е щастливото число на Коста Рика

Първата среща на Коста Рика беше с Испания и „Ла Фурия“ меко казано не показа никаква милост. Резултатът беше открит в 11-ата минута, а последното попадение падна в 92-ата. Всички 7 реализирани гола обаче бяха в полза на испанците. Така Коста Рика си тръгна от срещата с 0 точки, а седемте допуснати гола „забиха“ „Лос Тикос“ на дъното в група „Е“.

Ще претърпи ли Коста Рика втора поредна разгромна загуба?

Един срещу друг се изправят два отбора – единият, който смая футболния свят, след като победи един от фаворитите в групата, а другият, който претърпя унизителна загуба още в първата си среща. Коста Рика със сигурност ще иска да възвърне малко самочувствието си, но Япония има възможност да се бори за нещо още по-голямо. Ако Германия отстъпи на Испания, то „самураите“ ще имат невероятната възможност да успеят да излязат от групата и да продължат напред.