Драма, сензация и четири осминафиналиста са ясни: Обзор на ден №11 от Световното първенство

1964 0

Австралия успя да поднесе изненадата в група "D", завършвайки на втора позиция, след като успя да победи Дания с минималното 1:0. По този начин "кенгурата" елиминираха "червения динамит" и продължават напред към осминафиналите. Дания имаше своите шансове в мача, но така и не успя да ги материализира докато защитата на Австралия успяваше да спира офанзивните действия на "динамита".

*Най-интересното от мача вижте ТУК. Насладете се и на нашата галерия със снимки от срещата.

Тунис 1:0 Франция

Считания за аутсайдер Тунис напълно надигра, неутрализира и заслужено победи световния шампион Франция с 1:0 в последния си мач от Група "D" на Световното първенство в Катар.

В голмайстор се превърна Уахби Казри, който вкара в 58-ата минута. Голямата победа обаче не достигна на "картагенските орли", след като Австралия постигна изненадваща такава над Дания, класирайки се на 1/8 финалите.

Въпреки това, победата над "петлите" беше изненадваща и предизвика незабравими емоции на привържениците на "орлите", които няма да забравят този Мондиал, който напускат с високо вдигната глава.

Ето как протече двубоят между Тунис и Франция от Световното първенство

Можете да се насладите на любопитните кадри от големия успех на Тунис (ГАЛЕРИЯ)

Полша 0:2 Аржентина

Аржентина спечели прекия сблъсък за първа позиция в група „С“ с 2:0 над Полша и си осигури място на осминафиналите от Световното първенство 2022. В герои за победителите се превърнаха младите Алексис Мак Алистър и Хулиан Алварес (46’ и 67’), които оформиха крайния резултат, докато големият лидер на „гаучосите“ Лионел Меси пропусна дузпа в края на първата част.

Символичните гости заслужено спечелиха двубоя, след като контролираха двубоя през цялото му време. Поляците се опитаха да играят на сигурно и да избегнат попадение, което се получаваше през първата част. Те преминаха и през спасена дузпа от Шчесни, който го стори във втори пореден двубой, но този път срещу Лео Меси.

През втората част ранно попадение на Мак Алистър успокои „галчосите“, а Алварес предреши крайния резултат с гол преди 70-мата минута.

По този начин Аржентина си осигури среща с Австралия на осминафиналите.

Вижте репортаж на двубоя между Полша и Аржентина от Световното първенство ТУК!

Не пропускайте и ГАЛЕРИЯТА от успеха на "гаучосите"!

Саудитска Арабия 1:2 Мексико

Мексико победи с 2:1 Саудитска Арабия в изключителна драма. Успехът обаче се оказа пиров за „Ацтеките“, след като тимът отпадна заради по-лошата си голова разлика от Полша.

Попаденията за Мексико реализираха Анри Мартин и Луис Чавес. За арабите се разписа Салем Ал-Давсари.

По този начин „ацтеките“ отпаднаха за първи път в груповата фаза на Световни първенства след 7 поредни участие на 1/8-финалите.

Вижте тук подробен репортаж с ВИДЕО, както и ГАЛЕРИЯТА ни с емоциите на терена и по трибуните.