Брутален гаф на ВАР на Мондиал 2022 - 1 от 3-те отменени гола на Аржентина е бил напълно редовен? (СНИМКИ)

31256 0

Във вчерашния трети ден от старта на Световното първенство в Катар падна и първата голяма "бомба" - Саудитска Арабия извърши огромен подвиг, постигайки обрат от 0:1 до 2:1 срещу един от фаворитите за трофея - Аржентина.

*Това бе първа загуба за състава на Лионел Скалони от 36 мача насам и така рекордът на Италия (37) оцеля!

ГЛЕДАЙТЕ: Адиос, Аржентина - приключи ли мечтата на Меси и компания

"Гаучосите" поведоха в резултата още в 10-ата минута чрез Лионел Меси, който бе точен от дузпа, но след почивката излязоха отпуснати на терена и "зелените соколи" се възползваха по най-добрия начин, отбелязвайки две попадения във вратата на Емилиано Мартинес в рамките на пет минути.

Лео и Лео, слушайте внимателно, ако искате да спечелите Световното първенство 2022!

Разбира се, няма как да не се спомене и фактът, че 3 гола на Аржентина през първото полувреме бяха отменени заради засади. И докато първата и третата от тях бяха безспорни, то не така стоят нещата с втората ситуация, при която попадение на Лаутаро Мартинес за 2:0 не бе признато от ВАР.

Оказва се, че системата може би е допуснала ОГРОМЕН ГАФ!

В социалните мрежи се разпространяват снимки, които показват линиите, които са се използвали за изчисляването на т.нар. "полуавтоматична засада". На тях много ясно се вижда, че ВАР е отчел само положението на най-близкия играч на Саудитска Арабия до Мартинес, а не това на всички защитници! По този начин левият бек Ясер Ал-Шахрани остава незабелязан, а всъщност покрива засадата с десния си крак...

Вижте сами за какво става въпрос, а след това може да разберете как Аржентина може да се измъкне "суха" от заплетената ситуация