6201 0

Националният отбор на Саудитска Арабия постигна безпрецедентен успех на старта на Световното първенство в Катар, след като селекцията на Ерве Ренар направи обрат от 0:1 до 2:1 срещу звездната група на Аржентина.

Смелите саудити удивиха футболните фенове с приятния футбол, който играха срещу „гаучосите“ и постигнаха най-големия си успех в своята истроия. За точно пет минути те поставиха латиноамериканците на колене, след като Салех Ал Шехри изравни в 48-ата минута, а пет по-късно Ал Давсари вкара най-хубавият гол до този момент в турнира.

Именно това попадение прати в транс коментатора от Саудитска Арабия, който анализираше мача в ефир. Самият му изказ също така показва, че той не е вярвал какво е видял на стадион „Лусаил“.

„Аллах, Аллах, Аллаааааааах“, крещя той след втория гол на неговата страна. А какво каза Меси след загубата, вижте в този материал.