16 години по-късно: Джуд Белингам дублира постижение на Лео Меси по време на Световното първенство по футбол

1561 0

Англия си осигури място на четвъртфиналите на Световното първенство по футбол в Катар, след като се наложи над Сенегал с 3:0. Безспорно един от най-дейните на терена през цялото време бе младежът Джуд Белингам, който отдавна впечатлява на клубно ниво с Борусия Дортмунд, а сега постигна нещо невиждано през последните 16 години.

Англичанинът се отчете с гол и асистенция срещу африканците, като последният футболист, сторил нещо подобно под 20-годишна възраст на мондиал, e вездесъщият Лионел Меси през вече далечната 2006 г.

Тогава аржентинецът се отчита с гол и асистенция при дебюта си на Световно първенство - "Гаучосите" се изправят срещу Сърбия, а окончателният краен резултат е 6:0. Забележете, че Меси постига всичко това за само 16 минути на терена.

Никой младеж след това не успява да постигне нещо подобно преди Джуд Белингам, който го стори с 21-вия си мач за Англия.

Вижте до какво постижение се приближи Хари Кейн!