С един гол - два рекорда: Хари Кейн се "отпуши" на Световното първенство по футбол и постигна две постижения (ВИДЕО)

2294 0

Англия поведе на Сенегал с 2:0 до края на първото полувреме в осминафинала между двата тима, а най-накрая по време на Мондиал 2022 съумя да се разпише големият лидер на "трите лъва" - Хари Кейн.

Капитанът на европейците се разписа дълбоко в добавеното време на първата част, когато чудесно развита атака на англичаните завърши с диагонално подаване на Фодън към нападателя на Тотнъм. След това именно Кейн остана очи в очи с Менди, който добре познава от дербитата с Челси и успя да го матира.

Удвояването на преднината над Сенегал гарантира 11-тото попадение за тарана на Англия по време на големи надпревари с националния екип. По този начин Кейн изпревари легендите Гари Линекер и футболистката Елън Уайт, които имат по десет попадения.

Дамата обаче има общо 52 попадения във всички турнири с фланелката на родината си, а гола на Кейн изравни този брой, така че сега са на попадение от вечния рекордьор - Уейн Руни. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед има 53 броя, но той може да бъде свален от върха още през втората част между Англия и Сенегал.