Време е за 1/2-финалите на ЕвроВолей 2023: Полша - Словения и Италия - Франция на 14-и септември

Снимка: facebook / bfvolley

2539 0

Във вечерта на 14-и септември (четвъртък) ще се изиграят двата полуфинала от Европейското първенство по волейбол.

В 19:00 ч. (българско време) стартира първият сблъсък между отборите на Полша и Словения, а за 22:15 ч. е насрочен вторият - Италия срещу Франция!

Полша - Словения

Поляците спечелиха Група "С" с 5 победи от 5 мача, а след това това се справиха с Белгия (3:1) и Сърбия (3:1) на 1/8-финалите и 1/4-финалите.

Словенците също са безгрешни до момента - завършиха на първо място в Група "В" (в която беше и България) и след това отстраниха Турция (3:2) и Украйна (3:1).

В последните 5 мача помежду си Полша има предимство от 3-2 успеха срещу Словения!

Италия - Франция

Италианците още не познават вкуса на загубата - те спечелиха Група "А" с пълен актив от 15 точки, а след това на 1/8-финалите и 1/4-финалите надвиха Северна Македония (3:0) и Нидерландия (3:2).

Французите триумфираха в Група "D" след 4 успеха и 1 поражение, а впоследствие "взеха скалпа" на България (3:0) и Румъния (3:0).

В последните 5 мача помежду си Италия има предимство от 3-2 успеха срещу Франция!

*Футбол и спорт по ТВ: Какво можем да гледаме на 14-и септември? (последвайте жълтия линк, за да разберете къде можете да гледате двата 1/2-финала)