Зверев спря в Торино Джокович към рекорда на Федерер

1307 0

Световният номер 1 Новак Джокович бе победен в полуфиналите на Мастърса в Торино от германеца Александър Зверев със 7-6 (7/4), 4-6, 6-3. Това го лиши от възможността да спечели шеста титла и да изравни рекорда на Роджър Федерер. Последния му успех в надпреварата е през далечната 2015 година.

В оспорван двубой, продължил близо два часа и половина, Зверев успя да се наложи в решаващия трети сет, за да нанесе втори тежък удар по Джокович, след като го победи и в полуфиналите на олимпийския турнир в Токио през лятото. Тогава, отново на полуфиналите, Ноле се опитваше да завоюва първата си олимпийска титла. 24-годишният Зверев наниза 35 уинъра за четвъртия си успех от 11 мача срещу сърбина.

На финала в Торино германският тенисист, който спечели Мастърса през 2018 г., ще се изправи срещу миналогодишния победител, руснака Даниил Медведев, 2-ри в света. По-рано той надигра категорично Каспер Рууд с 6-4, 6-2 за точно един час и 20 минути игра. Руснакът, номер 2 в световната ранглиста, се класира за спора за трофея след четвърти пореден успех, след като не сбърка в нито един от мачовете си в Червената група от съревнованието.

Медведев изигра поредния си силен мач на собствен сервис, като за трети път в турнира не допусна да бъде пробит – самият той реализира три брейка за успеха, един в първия и два във втория сет. Въпреки само трите си аса за целия двубой, той спечели 100% от разиграванията на второ подаване, като приключи със 17 уинъра и 14 непредизвикани грешки срещу 14-21 в графата за норвежеца.

По-рано миналогодишният шампион надигра категорично Каспер Рууд с 6-4, 6-2 за точно един час и 20 минути игра. Руснакът, номер 2 в световната ранглиста, се класира за спора за трофея след четвърти пореден успех, след като не сбърка в нито един от мачовете си в Червената група от съревнованието.