Зверев - Рууд е вторият полуфинал на тазгодишния "Ролан Гарос"

3324 0

Александър Зверев се класира за полуфиналите на Откритото първенство по тенис на Франция. Представителят на Германия, поставен под номер 22, победи трудно с 6:4, 3:6, 6:3, 6:4 аржентинеца Томас Ечевери, заемащ 49-ото място в световната ранглиста.

Зверев, който все още няма нито една титла в турнирите от "Големия шлем", направи пробив в седмия гейм на първия сет, за да поведе в резултата. Екзекуторът на Григор Димитров в Париж изгуби подаването си още в самото начало на третата част, но успя да спечели пет поредни гейма и да поведе с 2:1 в общия резултат.

Решителният пробив в последната част беше за 4:3 в полза на олимпийския шампион Зверев, който приключи мача след 3 часа и 22 минути.

На полуфиналите на "Ролан Гарос" германският тенисист ще се изправи срещу Каспер Рууд, който се наложи над Холгер Руне. Успехът на Зверев в Париж идва 12 месеца след контузията му, която го извади от игра до края на 2022 година.