Рафаел Надал трябваше да прави обрат, за да се класира в третия кръг на US Open

1917 0

Рафаел Надал се класира за третия кръг на US Open, след като победи италианеца Фабио Фонини с 2:6, 6:4, 6:2, 6:1 във втория си мач в Ню Йорк. Носителят на 22 титли от Големия шлем започна слабо двубоя и изостана в резултата, но подобно на срещата си с Ринки Хиджиката в първия кръг, взе следващите три сета, за да стигне до успеха.

Опитният Фонини доминираше в първия сет и проби два пъти за 6-2. Надал продължи да прави много грешки и в началото на втората част, като отново изгуби подаването си и изостава с 2-4, но след това Рафа намери играта си и взе 16 от следващите 19 гейма, за да запише 14-та победа от 18 мача срещу този съперник.

За Надал предстои нова среща със стар познайник - Ришар Гаске от Франция, който победи 32-ия поставен в схемата Миомар Кецманович в четири сета. Гаске е загубил всичките си 17 мача срещу Рафа в кариерата си.

Победи записаха още Карлос Алкарас, Яник Синер, Франсис Тиафо, Марин Чилич, Андрей Рубльов, Диего Шварцман и Камерън Нори. Осмият поставен Хуберт Хуркач отпадна след загуба от Иля Ивашка от Беларус в четири сета.

С успеха си Рафаел Надал се превърна в първия тенисист, осигурил си участие във Финалите на АТП в Торино.