Рафаел Надал разгроми "екзекутора" на Григор Димитров и постави страхотен рекорд

1744 0

Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АTP 500 в Акапулко, след като победи американеца Стефан Козлов с 6:0, 6:3 в мач от втория кръг на надпреварата.

*По този начин испанецът подобри рекорда си за най-добър старт на сезон в своята кариера, като вече има 12 победи и нито една загуба през 2022 година!

Козлов, който в миналия кръг победи Григор Димитров след маратонски мач, днес нямаше сили да се противопостави срещу световния №5, който спечели 10 от първите 11 гейма, за да си подсигури успеха, дошъл след час и 16 минути игра.

"Винаги е важно да спечелиш възможно най-бързо, но най-важното е изобщо да спечелиш. Днес беше в два сета, което е страхотна новина, така че ще се опитам да се възстановя за утрешния мач срещу тежък опонент", коментира след победата Надал. За място на полуфиналите той ще спори с друг американец - Томи Пол, който победи сърбина Душан Лайович със 7:6(6), 2:6, 7:5.