Опитен испанец изхвърли Доминик Тийм още в първия кръг на Ролан Гарос

1243 0

Двукратният финалист на Ролан Гарос Доминик Тийм отпадна още в първия кръг на тазгодишното издание на турнира, след като допусна обрат в мача си с испанеца Пабло Андухар и загуби с 6-4, 7-5, 3-6, 4-6, 4-6 в първия ден от надпреварата.

Тийм достигна поне четвъртфинали в последните си пет участия в Париж, но слабата му форма през тази година се потвърди и днес, след като той не успя да затвори мач, в който водеше убедително. От своя страна 35-годишният Андухар изживява най-добрите мигове в кариерата си, като само преди няколко седмици той победи Роджър Федерер на турнира в Женева, а днес той осъществи първия обрат от 0-2 сета в кариерата си.

"За мен е много специално да постигна това на 35 години, не знам колко още ще играя. Тази победа е истински подарък", сподели Андухар след успеха, дошъл след 4 часа и 28 минути игра. Във втория кръг Андухар ще срещне молдовеца Раду Албот или Федерико Делбонис от Аржентина.