Обрат, "геврек", 14 точки, 3 340 евро и 1/4-финал за Димитър Кузманов в Австрия

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

654 0

Третата ракета на България в мъжкия тенис - Димитър Кузманов, достигна до 1/4-финалите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Маутхаузен (Австрия), който е с награден фонд от 120 950 евро!

Обрат + "геврек"

Мико, който е под №260 в ранглистата на ATP, се справи в три сета с представителя на домакините Лукас Ноймайер (№211) - 2:6, 6:2, 6:0, като двубоят продължи 1 час и 53 минути.

В първия сет 30-годишният българин допусна два брейка в началото, изостана с 0:4 и после няма връщане назад.

ОЩЕ: Григор Димитров каза на Надал и на Джокович болезнена истина: Рафа го призна, а Ноле?

Във втория той подобри значително представянето си - проби на два пъти подаването на 21-годишния си опонент (във втория и в осмия гейм) и така изравни частите.

Димитър Кузманов

Последният трети сет се разви изцяло по вкуса на Кузманов - пробиви във втория, в четвъртия и в шестия гейм и съответно "геврек" за 6:0 и край на мача.

С успеха срещу Ноймайер Димитър Кузманов си гарантира 14 точки за ранглистата, както и 3 340 евро от наградния фонд на надпреварата.

В спор за място на 1/2-финалите той ще се изправи срещу Мартин Ландалусе (Испания, №323) или Джоел Йозеф Шверцлер (Австрия, №743).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕПървият съперник на Димитров: Григор му "завъртя геврек" точно в Рим преди 4 години