Кузманов напуска Задар, чех го победи в двудневен мач

Снимка: Getty Images/Gulliver

853 0

Националът на България Димитър Кузманов отпадна от турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Задар. Надпреварата в Хърватия е  с награден фонд 45 730 евро.

Пловдивчанинът  загуби от поставения под № 5 чех Вит Копржива с 4:6, 6:1, 3:6. Двубоят между двамата продължи 2 часа и 32 минути.

Мачът им започна във вторник вечерта, но се наложи да бъде прекъснат заради тъмнината при резултат 6:4, 0:2 за чеха. Така срещата се доигра днес. Мико спечели убедително втория сет с 6:1, като направи два пробива.

Кузманов обаче допусна да бъде пробит два пъти в третата част , а след това спаси два мачбола на съперника при 5:3 и 40:0, но Копржива успя да затвори мача.

А ето кой американец измъчи Гришо на старта на турнира в Рим.