Тенис: Италианец препъна Димитър Кузманов на предпоследното стъпало в Прага

Снимка: Getty Images/Gulliver

1940 0

Втората ракета на България - Димитър Кузманов, приключи участието си на турнира по тенис на червени кортове в Прага, Чехия, след като загуби 1/2-финалния си мач срещу Лоренцо Джустино от Италия с 1:2 сета - 6:7 (4), 6:4, 2:6 за два часа и 44 минути игра.

Мико, който влезе в надпреварата под №206 в света, започна добре мача и печелеше уверено своите сервис геймове. В края на първия сет двамата с Джустино (№223) си размениха по един пробив, който вкара частта в тайбрек. В него Кузманов допусна два брейка и в крайна сметка загуби със 7:4 точки.

Вторият сет стартира лошо за българина, който допусна ранен пробив, но веднага след това го върна за 1:1. При 5:4 в своя полза, Кузманов изравни сетовете с още един брейк и мачът влезе в решителен трети. В него силите на Мико привършиха и подаването му бе пробито на три пъти, докато той реализирайки само един на своята сметка за крайното 2:6.

28-годишният българин регистрира 65% на първи сервис, но спечели само 59% от точките на него.

Още новини за тенис четете в SPORTLIVE.BG!