Eurosport.it посочи къде би бил Григор Димитров в ранглистата по чист талант

7472 0

Италианският сайт на "Евроспорт" направи доста ласкав коментар за първата ракета на България Григор Димитров. В анализ на изминалите мачове на Индиън Уелс изданието написа, че заради чист талант Димитров би заслужил стабилно място в световния топ 10.

На турнира в калифорнийската пустиня българинът достигна до четвъртфиналите, където отпадна от руснака Андрей Рубльов. Преди това той победи Джордан Томпсън, Александър Бублик и Джон Иснър. Така той не успя да запази шанса си за втори трофей на ниво Мастърс 1000 в кариерата си.

Григор спечели такъв на турнира в Синсинати, САЩ. Това се случи през 2017 година, когато записа рекордно в кариерата си класиране - номер 3 при мъжете. Към момента 30-годишният тенисист е на 35-о място в ранглистата. А ето какво е помогнало на Димитров да "преобърне сезона", според самия него.