Джокович триумфира с титлата от Финалите на АТР и се изравни с Федерер

1823 0

Сръбската суперзвезда в тениса Новак Джокович триумфира с титлата от заключителния Мастърс на осемте най-добри, който за втора поредна година се проведе в италианския град Торино. Ноле надделя над Каспер Рууд със 7:5, 6:3 във финала. Сблъсъкът между двамата продължи  един час и 35 минути.

Бившият № 1 в света и норвежецът изиграха равностоен първи сет. Джокович имаше три точки за пробив, преди да нанесе своя удар точно преди частта да навлезе в тайбрек. Във втората той заигра на по-високи обороти и осъществи брейк в четвъртия гейм, а оттам до края на мача не допусна колебания и завоюва шестата си титла от Финалите на ATP.

Така Ноле се изравни прекратилия наскоро кариерата си Роджър Федерер. Джокович спечели първа титла от надпреварата от 2015-а насам, когато надви именно швейцарския Маестро.

За Рууд това бе дебютно участие на финал, но той отново не успя да се противопостави на сърбина. Норвежецът допусна загуба и в четвъртия си мач срещу него, без да запише сет на сметката си.

Четете още новини за тенис в Sportlive.bg.