Новак Джокович се класира на финал в Торино, ще се опита да счупи рекорд на Федерер

1948 0

Новак Джокович се превърна в първия финалист на последния за годината турнир на АТП, провеждащ се в Торино. Сърбинът успя да излезе победител от оспорвания полуфинал с американеца Тейлър Фриц след два тайбрека - 7:6(5), 7:6(6) за 1:56 часа игра.

Срещата бе равностойна през цялото време, но опитният състезател успя да "излъже" съперника си с класа на корта и за осми път намери място на финала на турнира, където очаква победителя от другия полуфинал между Андрей Рубльов (Русия) и Каспер Рууд (Норвегия).

В първия сет двамата си размениха по един пробив и решиха мача след тайбрек, в който Джокович спечели със 7:5.

Втората част започна перфектно за Фриц, който проби сърбина още в първия гейм и запази преднината си до десетия гейм, в който Джокович върна пробива и отново прати сета в тайбрек, където затвори мача с втория си мачбол за 8:6.

Утре Новак Джокович ще играе за шестата си титла от Финалния турнир на АТП и ако спечели, ще се изравни с рекордьора по този показател Роджър Федерер.

Вижте по какъв начин се оплака Новак Джокович наскоро!