Арина Сабаленка сломи Магда Линет - женският финал на Australian Open 2023 се оформи

1959 0

Световната №5 в ранглистата на WTA - Арина Сабаленка, победи с 2:0 сета - 7:6 (1), 6:2, полякинята Магда Линет (№45) на 1/2-финалите на Australian Open 2023!

Двубоят на централния корт "Rod Laver Arena" в Мелбърн продължи 1 час и 35 минути.

30-годишната Линет започна по-силно мача и осъществи пробив още в първия гейм, който бе затвърден за ранен аванс от 2:0. 24-годишната Сабаленка върна брейка в четвъртия гейм за 2:2, а в крайна сметка сетът влезе в тайбрек, в който беларускинята бе безапелационна - проби три пъти подаването на съперничката си и го затвори при 7-1 точки.

Втората част бе категорично в полза на Арина - тя осъществи ключови пробиви в третия и петия гейм, с които приключи мача и продължава да няма загубен сет от началото на турнира...

На финала в събота (28 януари) тя ще се изправи срещу Елена Рибакина, която по-рано днес отстрани Виктория Азаренка в другия 1/2-финал в Австралия!

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Новак Джокович пак се изказа много ласкаво за Григор Димитров - отличи само него!