Българите останаха извън финала на троен скок

1026 0

Георги Цонов и Момчил Караилиев не успяха да се класират за финала на троен скок при мъжете на Световното първенство по лека атлетика в Лондон.

24-годишният Цонов постигна 16.53 метра в най-добрия си първи опит и зае 18-о място в генералното класиране в квалификацията. Във втория си скок той записа 16.32 метра, а в третия направи фаул.

11 години по-възрастният от него Караилиев постигна резултат от 16.57 метра, с което зае 15-ата позиция. Момчил направи фаул при първия си опит, при втория постигна 16.01 метра, докато при третия подобри представянето си, но все пак остана на 9 сантиметра от финала, за който се класираха първите 12.

Квотата от 17.00 метра бе покрита от само 3-ма състезатели. Останалите 9 се класираха по резултати, като финалът се затвори на 16.66 метра.

Тримата, покрили норматива в квалификацията на троен скок, са Крис Бернард (САЩ) със 17.20 метра, Крисчън Тейлър (САЩ) със 17.15 и Кристиан Наполс (Куба) със 17.06.