Страхотен Верстапен триумфира на "Силвърстоун"

Снимка: Gulliver/GettyImages

1149 0

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен спечели втория пореден старт на „Силвърстоун“ за сезона и общо 5-ти от календара на Формула 1. Холандецът триумфира след страхотно каране и остави зад себе си пилотите на Мерцедес Люис Хамилтън и Валтери Ботас.

С днешното състезание бе отбелязана 70-тата годишнина от първата надпревара във Формула 1 на „Силвърстоун“ през 1950-та година. Верстапен стартира от 4-тата позиция, но тръгна по чудесен начин и бързо изпревари Нико Хюлкенберг. Холандецът бе единственият от водещите пилоти, който стартира с твърди гуми. В 27-мата обиколка пилотът на Ред Бул влезе в бокса за смяна на гумите и излезе плътно пред Валтери Ботас. Верстапен не изпусна лидерската позиция до края на състезанието и заслужено спечели надпреварата.

Втори остана световият шампион Люис Хамилтън. Британецът използва максимума на гумите си и влезе за смята 10 обиколки преди края. Впоследствие Хамилтън се справи първо със заемащия трета позиция Шарл Льоклер, а в 50-тата обиколка и със съотборника си Валтери Ботас. Льоклер също направи силно състезание и успя да завърши 4-ти, след като стартира от 8-ата позиция.

Така Люис Хамилтън продължава да води във временното класиране със 107 точки, но на втора позиция вече е Макс Верстапен със 77, който изпреварва Валтери Ботас. Финландецът има 73 пункта в актива си. При конструкторите Мерцедес е убедителен лидер със 180 точки пред Ред Бул със 113.