Светлана Каменова е на четвъртфинал на Европейското първенство по бокс

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1199 0

Боксьорката ни Светлана Каменова се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по бокс за жени в Будва, Черна гора. Носителката на купите „Странджа“ и „Балкан“ за тази година стартира с убедителна победа участието си на шампионата на Стария континент.

В категория до 57 килограма Светлана се справи по категоричен начин с представителката на Хърватия Мая Сарич. Една от най-опитните ни и рутинирани състезателки доминираше от първия рунд, прати на три пъти съперничката си в нокдаун и напълно заслужено стигна до победа с 5:0 съдийски гласа. Идния вторник Каменова ще се изправи срещу датчанката Мелиса Мортенсен  за място на полуфиналите и минимум бронзов медал.

След това обаче във вечерната сесия Габриела Димитрова допусна поражение. В категория до 60 килограма тя отстъпи пред чехкинята Ленка Бернардова. Срещата премина равностойно, а двете си размениха по един рунд. След третия съдиите предпочетоха съперничката й за победител с 4:1 гласа.

Утре ще започне участието си и Станимира Петрова при 54-килограмовите.

Междувременно Тервел Пулев направи трогателно признание.