Светлана Каменова и Севда Асенова завоюваха злато на Купа "Балкан"

Снимка: Lap.bg

1863 0

Светлана Каменова спечели Купа "Балкан" в категория до 57 килограма.  Българската боксьорка ликува заслужено с трофея от осмото издание на международния турнир, който завърши през днешния ден в София.

Националката грабна златния медал, след като победи във финала опитната италианка Ирма Теста, стигнала до бронза на Олимпийските игра в Токио през 2020 г. През тази година тя спечели и сребро от Световното първенство , но днес не съумя да се пребори.

Така Каменова прибави трофея "Балкан" към колекцията си от тази година, след като през февруари взе и Купа "Странджа" при дамите.

Със злато от турнира се окичи и Севда Асенова, която победи Ситора Турдибекова от Узбекистан в големия финал до 48 килограма. Третата ни представителка в днешния ден - Златислава Чуканова (50 кг) остана със сребро, след като отстъпи от Азиза Йокубова.

България приключи Купа "Балкан" с общо пет отличия. Освен двете титли на Светлана Каменова и Севда Асенова и среброто на Златислава Чуканова, бронз взеха Венелина Поптолева (52 кг) и Десислава Костадинова (63 кг).