Страхотен Александър Везенков и слаб Олимпиакос пропуснаха да затвърдят върха в Евролигата срещу Цървена Звезда

Снимка: basketball.bg

1439 0

Баскетболният тим на Олимпиакос пропусна да подсигури мястото си на върха в Евролигата след поражение от Цървена Звезда като гост в Белград. "Червено-белите" загубиха мача от 33-ия кръг на първенството от сръбския си съперник със 79:87.

Това запази шансовете на "звездашите" за място в плейфовите живи, докато Олимпиакос все още е първи в класирането с актив от 23:9.

Представянето на Александър Везенков

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, за пореден път се представи на много високо ниво. Родният номер 1 записа 16 точки, 8 борби и 3 асистенции. Той прекара 34 минути на игрището. За домакините пък блесна Факундо Кампацо с 18 точки, 2 борни и 8 ключови подавания.

Как протече двубоят

Олимпиакос стартира по-силно срещата, водейки с 28:17 през първата четвърт. Звезда обаче навакса изоставането си, съкращавайки го на само 4 точки до края. Домакините пожънаха успех във втората част, а в третата четвърт дори поведе с 9 точки, за да стигнат по-късно до крайното 79:87 в своя полза.

Неотдавна Везенков получи сериозно признание за заслугите си към българския спорт.