Александър Везенков и Олимпиакос си върнаха върха в Евролигата, Барселона на колене в Пирея (ВИДЕО)

Снимка: basketball.bg

1233 0

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, и неговият Олимпиакос победиха Барселона със 77:70 в мач от 27-ия кръг на Евролигата, който се изигра пред над 11 000 зрители в Пирея.

Така гърците се върнаха на победния път след поражението от Армани Олимпия Милано в миналия кръг и в същото време си върнаха първото място във временното класиране с баланс от 19 успеха и 8 поражения (38 точки). От друга страна, Олимпиакос сложи край на победната серия от пет мача на каталунците, които допуснаха девета загуба от 27 изиграни двубоя и заемат втора позиция с 36 пункта.

27-годишният Везенков бе титуляр и се отчете с 13 точки, 7 борби и 1 открадната топка за 24 минути на паркета. Отборът му загуби единствено първата четвърт (11:20) и спечели следващите три (18:7, 21:18 и 27:25) за крайния успех.

Шакил МакКисик бе най-резултатен за Олимпиакос с 16 точки и 4 асистенции, а Янулис Ларендзакис добави 14 точки и 5 борби. За Барселона Никола Миротич се отличи с 19 точки и 7 борби, а Николас Лапровитола регистрира 15 точки, 3 борби и 8 асистенции.

*В следващия кръг от Евролигата Олимпиакос посреща Байерн Мюнхен (9 март, 21:00 часа)!

Репортаж от Олимпиакос 77-70 Барселона: