НБА: В отсъствието на ЛеБрон Джеймс - Янис Адетокунбо се развихри, Милуоки сломи Лейкърс (ВИДЕО)

1592 0

Отборът на Милуоки Бъкс победи този на Лос Анджелис Лейкърс със 115:106 като гост в мач от редовния сезон на НБА, който се изигра пред близо 19 000 зрители в зала "Crypto.com Arena" в Eл Ей.

Звездата на домакините - ЛеБрон Джеймс, който подобри рекорда на Карийм Абдул-Джабар за най-много отбелязани точки, получи почивка и не взе участие в срещата.

В негово отсъствие Янис Адетокунбо се развилня и се отчете с дабъл-дабъл от 38 точки и 10 борби за успеха на Милуоки. Двама играчи на Лейкърс също записаха дабъл-дабъл - Денис Шрьодер (25 точки и 12 асистенции) и Антъни Дейвис (23 точки и 16 борби).

ЛА Лейкърс имаха аванс от 8 точки на почивката, но гостите изиграха много силна трета четвърт, в която стопиха преднината на противника и дори му дръпнаха със 7 пункта, осъществявайки пълен обрат.

*Милуоки е на второ място в Източната конференция с баланс от 38 победи и 17 загуби, докато Лейкърс е на 13-та позиция в Западната (25:31)!