Александър Везенков и Олимпиакос научиха полуфиналния си съперник в Евролигата

Снимка: basketball.bg

1507 0

Александър Везенков и неговият Олимпиакос научиха съперниха си в полуфиналите на баскетболната Евролига за мъже. Българинът и неговите съотборници ще трябва да се справят с френския Монако по пътя към големия финал.

Исторически успех

"Монегаските" надвиха Маками Тел Авив с 97:86 (26:33, 27:16, 19:21, 25:16) у дома в петия двубой между двата тима за успех в общия резултат с 3:2, което класира за първи път в историята отбора на този етап от турнира.

Макаби изигра по-силни първи 10 минути, водейки с 33 на 26 над съперника си. Монако обаче стартира ударно втората част, стигайки до 15:0, но гостите взе пак запазиха преднината си, стигайки до 47:45 две минути и половина преди почивката. В самия край обаче домакините обърнаха нещата в своя полза, стигайки до 53:49. След паузата двубоят беше също толкова равностоен. Монако направи разликата в заключителния етап от срещата.

Какво предстои?

Последните 4 тима ще се състезават за отличията в Каунас. Полуфиналните срещи са насрочени за 19-и май. Големият финал и мачът за третото място пък ще се състоят 2 дни по-късно.

Другата полуфинална двойка предоставя на феновете баскетболно "Ел Класико" между Барселона и Реал Мадрид.

Какви за целите пред Олимпиакос според самия Александър Везенков?