Александър Везенков дебютира с гръм и трясък за Сакраменто (ВИДЕО)

3629 0

28-годишният българин Александър Везенков направи неофициален дебют в НБА, взимайки участие в първия предсезонен мач на Сакраменто Кингс!

"Кралете" допуснаха загуба с 99:112 (35:35, 20:34, 19:26, 25:17) при визитата си на Торонто Раптърс пред 18 654 зрители в зала "Роджърс Арена" във Ванкувър.

Саша се появи на паркета в средата на третата четвърт, но това не му попречи да се превърне в най-резултатния баскетболист на Кингс в двубоя - бившият играч на Олимпиакос се отчете с 12 точки за 11 игрови минути, добавяйки 2 борби и 1 асистенция на сметката си.

Зад него се наредиха съотборниците му Харисън Барнс (11) и Кийгън Мъри (11), докато звездите Ди'Аарън Фокс и Домантас Сабонис завършиха с по 2 и 7 точки, съответно.

За Торонто най-резултатни бяха Гари Трент-младши (22), Скоти Барнс (15), Оу Джи Ануноби (14), Крис Буше (11) и Джейдън МакДаниълс (11).