Сан Антонио с четвърти пореден успех в НБА

746 0

Тимът на Сан Антонио Спърс победи Ню Орлиънс Пеликанс със 113:100 у дома в двубой от Националната баскетболна асоциация. "Шпорите" доминираха в мача и преди заключителната четвърт водеха с 21 точки, а "пеликаните" единствено успяха да намалят малко разликата.

ЛаМаркъс Олдридж стана най-резултатен в мача с 22 точки, а Ману Джинобили вкара 17. Тази победа е четвърта поредна за Сан Антонио и осма в последните девет мача на отбора.

Вашингтон Уизардс на свой терен се наложи над Лос Анджелис Клипърс със 117:110. В хода на третата четвърт гостите имаха преднина от 11 точки, но столичани съумяха да направят обрат.

Брадли Бийл реализира 41 точки за победителите, Маркийф Морис добави 23, а Джон Уол записа дабъл-дабъл (18 точки и 11 асистенции). Вашингтон постигна трета поредна победа, а Клипърс прекъсна серия от четири успеха.

В други двубои от НБА Маями Хийт отстъпи у дома пред Бостън Селтикс с 95:105, Торонто Раптърс записа убедителен успех в гостуването си на Орландо Меджик - 109:79, а Мемфис Гризлис загуби домакинския си мач срещу Юта Джаз със 73:82. /БГНЕС