23 точки на Александър Везенков донесоха успеха на неговия Олимпиакос в Евролигата

Снимка: Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

1999 0

Българският баскетболист – Александър Везенков, поведе Олимпиакос до втора поредна победа в Евролигата. Баскетболният гранд победи с 90:80 над Жалгирис у дома в среща от втория кръг на европейския турнир.

Родният състезател изигра страхотен мач, в който за малко над 35 минути на паркета се отчете с "дабъл-дабъл" – 23 точки и 14 борби.

Жалгирис съумя да излезе напред с 21:18 след първата четвърт, но гърците се мобилизираха в защитата, а в същото време реализираха доста успешни стрелби за 44:35 на полувремето. През втората част Олимпиакос контролираше играта на паркета и заслужено стигна до успех

Мустафа Фал реализира 16 точки за победителите, а Костас Слукас добави още 15, а Томас Уолкъп завърши с 10 точки.

За Жалгирис Игнас Браздейкис беше най-резултатен с 21 точки, а Кийнън Евънс остана с 14 точки.