Везенков пак избухна за Олимпиакос и премина 1500 точки в Евролигата!

Снимка: basketball.bg

2073 0

Звездата на българския баскетбол Александър Везенков изведе отбора си Олимпиакос до победа на старта на новия сезон в Евролигата. Гръцкият тим надви един от големите фаворити за трофея Барселона с 80:70 (13:16, 21:12, 23:21, 23:21) като домакин.

За пореден мач Александър Везенков се превърна в топреализатор на Олимпиакос, като наказа бившия си клуб Барселона с 20 точки за 27 минути игра. Той се отчете и със седем борби, като също така стреля 4/9 от зоната за две точки, 3/4 от тройката и 3/3 от наказателната линия.

Съотборникът на Везенков Янулис Ларендзакис направи чудесна последна четвърт, в която отбеляза всичките си 12 точки в мача чрез 4 тройки. Джоел Боломбой също наниза 12 точки, а Алек Питърс бе полезен с 10 точки и 4 борби.

Още с първия си кош в мача Александър Везенков премина и границата от 1500 отбелязани точки в най-престижния европейски клубен турнир в баскетбола.

Миналия уикенд Александър Везенков добави още един трофей на сметката си.