В навечерието на Коледа: Барселона припомни здрав бой над Реал в Мадрид (ГАЛЕРИЯ + ВИДЕО)

2176 0

Един от световните футболни колоси - Барселона, не пропусна да припомни на запалянковците си една от незабравимите победи над вечния си съперник Реал Мадрид.

Това се случи пет години след въпросния успех, датиращ от 23-и декември, 2017 г., когато каталунците се наложиха над столичани с класическа разлика от 3:0 пред 80 264 души на легендарния "Сантяго Бернабеу".

Победителите влизат в срещата от 17-тия кръг на Ла Лига под формата на аутсайдери, но в крайна сметка дори стават шампиони на конкретния сезон 2017/18. Те печелят надпреварата с 93 точки от 38 срещи, а тройката се допълва от другите два столични грандове - Атлетико и Реал, съответно със 79 и 76 точки.

Предколедният успех на Барселона пък бе традиционно любопитен, след като домакините контролираха изцяло двубоя през първата част - 51% притежание на топката, и 9 голови положения срещу 4 на "блаугранас".

Възпитаниците на Зинедин Зидан обаче единствено успяха да изкарат един жълт картон на Томас Вермален в средата на първата част, като всичко останало бе през следващите 45 минути.

По време на втората част ролите на терена бяха изцяло сменени - каталунците контролираха кълбото през 61% от времето, а в същото време отправиха цели 14 удара посока вратата на Навас, 9 от които бяха точни.

По този начин костариканецът трябваше да вади три пъти топката от собствената си мрежа - в 54-тата, 64-тата и 94-тата минута, когато точни бяха съответно Суарес, Меси от дузпа и Видал. Именно и с последното попадение решиха от "Камп Ноу" да отбележат легендарния успех над вечния съперник в социалните мрежи.

Вижте ГАЛЕРИЯ от класическия успех на Барселона над Реал Мадрид!