Момчил Цветанов: Изключително добра година за българския национален отбор!

3880 0

Националът на България Момчил Цветанов даде висока оценка за представянето на националния отбор през 2022 година. Цветанов игра пълни 90 минути при загубата от Швейцария с 4:0 в последен мач от квалификациите за Мондиал 2022. По отношение на мача Цветанов заяви, че първият гол е стъписа отбора и оттам нататък се е объркал целият план.

„Обърка се целият план как да си проведем мача. Първият гол ни стъписа и после нямаше какво да направим. Жалко, че не можахме да се противопоставим през второто полувреме.

Не мисля, че е толкова голяма разликата. Да, класни са играчите им, но през първото полувреме показахме с компактна игра, че можем да се противопоставим“, заяви Цветанов.

„Не ни позволиха да играем. Първото полувреме се опитахме да търсим бързите ни нападатели. Жалко е, че не успяхме да задържим резултата. Изключително добра година за българския национален отбор. Лошото е, че завършваме годината по този начин. Виждате какви резултати постигнахме в последните мачове“, добави още той.

Националният селекционер Ясен Петров пък бе изключително критичен и разочарован след загубата от Швейцария.