Младежките ни национали повториха издънката на мъжете - 1:1 срещу Гибралтар като гост (ВИДЕО)

Снимка: Liubomir Asenov / LAP.bg

1605 0

Младежкият национален отбор на България повтори издънката на батковците си от мъжкия тим и също завърши наравно с Гибралтар като гост – 1:1 на „Виктория Стейдиъм“. Дори и развитието на мача бе същото – нашите поведоха с гол на Владимир Николов в началото на второто полувреме, а домакините изравниха чрез дузпа, която бе превърната в гол от Пийкок в края на двубоя.

За Гибралтар това попадение бе първо в квалификациите след 9 изиграни мача! Отборът е последен в групата с голова разлика 1:39!

Мачът се отличи с много жълти картони и груба игра. Общо 11 жълти картона бяха показани, а Атанас Чернев бе изгонен с директен червен, заради непристойна реплика към главния съдия при отсъждането на дузпата.

България започна по-силно мача и опита да натисне съперника. В 16-ата минута Велислав Василев бе изведен зад защитата на Гибралтар, но стреля в аут, въпреки че бе маркирана и засада. Малко по-късно момчетата на Александър Димитров имаха шанс да изпълнят опасен пряк свободен удар, но не се случи нищо интересно.

Последва добра възможност за Кристиан Добрев, който стреля с глава, но не отигра добре топката.

Най-чистото голово положение през първата част бе в 41-ата минута. Тогава топката бе центрирана, стигна до Йоан Стоянов, който я върна около точката за изпълнение на дузпа, където Велислав Василев я засече, но я изпрати в страничния стълб.

В последната минута на първото полувреме „лъвовете“ имаха шанс да изпълнят ъглов удар, но след него топката бе изпратена в аут.

В даденото от рефера продължение българите направиха заучено положение след пряк свободен удар, но шутът на Кристиан Добрев бе блокиран.

Второто полувреме също започна с по-добра игра на българите. В 56-ата минута Марин Петков излезе на добра позиция, но бе блокиран и топката бе избита в корнер.

Минута по-късно падна и първия гол в мача. След разбъркване в наказателното поле Владимир Николов се докопа до топката, направи един финт и я вкара покрай вратаря. Малко по-късно Мартин Петков получи жълт картон за симулация, след като се опита да си изпроси дузпа.

Стигна се до 80-ата минута, когато Атанас Червен увисна, бе надигран от футболист на Гибралтар и се наложи да извърши нарушение в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, а Червен бе изгонен заради реплика към съдията. Пийкок застана зад бялата точка и изравни.

До края България опита да стигне до победата. В 92-ата минута имаше шанс за победен гол, но домакините се справиха. В последната минута обаче играчите на Гибралтар създадоха чисто положение, но Дамян Христов спаси.

ГИБРАЛТАР - БЪЛГАРИЯ 1:1

0:1 Владимир Николов 57, 1:1 Пийкок (83 - дузпа)

БЪЛГАРИЯ: Дамян Христов, Йоан Стоянов, Атанас Чернев, Симеон Петров, Патрик Габриел-Галчев, Марин Петков, Мартин Атанасов (50 – Христо Иванов), Йоан Бауренски (87 - Димо Кръстев), Кристиан Добрев (72 – Димитър Стоянов), Владимир Николов, Велислав Василев (46 – Марин Петков)