България и Уелс извъртяха хикс, вкараха си в рамките на 120 секунди

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1499 0

Младежкият национален отбор на България по футбол  завърши 1:1 при гостуването на връстниците си от Уелс в среща от квалификациите за Евро 2023.  Възпитаниците на Александър Димитров отново изиграха силен мача, но пак не успяха да стигнат до трите точки. По този начин младите „лъвчета“ пропуснаха шанса и да си отмъстят на Уелс за разгромната загуба с 0:4 у нас.

Владимир Николов откри резултата за трикольорите след час игра. Само 120 секунди по-късно Уелс изравни чрез Самюъл Пиърсън.

Нашите таланти се простиха с шансовете да се класират на Евро 2023. Селекцията на Александър Димитров заема 4-ото място в своята група след третото си равенство в квалификациите и второ поредно след хикса с Нидерландия преди дни. Активът на „лъвчетата“ е 9 точки. Уелс е на пета позиция с 8 пункта.

България започна доста агресивно срещата. Кристиян Добрев отправи два удара към вратата до 12-ата минута, като при втория принуди стража Шепърд да избие с мъка в корнер.

Домакините отговориха с шутове на Дейвис в аут и на Торп, след който рефлекс прояви вратарят ни Христов. В 24-ата минута Силвестър Джаспър би в аут.

Двубоят продължи да се развива динамично и канодата към двете врати не спря.

След антракта Филип Кръстев профука шанс за открие резултата. Христов извади нашите в 53-ата минута след изстрел на Уилямс. „Лъвчетата“ отговориха с шут на Груев в ръцете на Шепърд.

България заслужено откри резултата в 61-ата минута. Влезлият от резервната скамейка 5 минути по-рано Владимир Николов матира Шепърд за 0:1. Радостта ни обаче продължи твърде кратко. Само 120 секунди по-късно Самюел Питърсън изравни за „драконите“.

До края нито един от двата отбора не успя да вкара нов гол и да стигне до победата в равностойния мач.

Уелс U21 – България U21  1:1

Голмайстори: 0:1  Владимир Николов (61), 1:1 Сам Пиърсън (63)

Уелс U21:  Шепърд, Бойс,Джоунс, Стивънс, Астли, Пиърсън, Тейлър, Уилямс, Торп, Вейл,  Дейвис

България U21:  Христов, Попов, Петров, Чернев, Стоянов, Кръстев, Антов, Груев-младши, Добрев, Тонев, Силвестър Джаспър

А ето как "лъвчетата" ни изпуснаха да бият и звездите на Нидерландия.