България U16 се съвзе след 1:5, но малко не достигна за победа срещу сърбите

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

3307 0

Юношите на България до 16 години бяха близо до това да се поздравят с победа във втората си контрола срещу Сърбия U16, но гол в добавеното време оформи крайното 1:1!

Проверката се състоя на един от терените на Национална футболна база "Бояна", а "лъвчетата" бяха по-добри, след като преди 48 часа бяха загубили от същия съперник с 1:5 и днес дори пропуснаха дузпа.

Двубоят започна равностойно, за да се стигне до 15-тата минута, когато България получи 11-метров наказателен удар, но изстрелът на Кристиян Горянов бе спасен от вратаря Васин.

Последва натиск от нашия състав и на няколко пъти нападателите ни пропуснаха изгодни ситуации. Логичното все пак се случи в 57-мата минута, когато Васил Каймаканов бе изведен сам срещу сръбския страж и с техничен удар покрай него се разписа за 1:0.

Гостите се опитаха да отговорят, но отличните изяви на вратаря Николай Страшников запазиха българската мрежа "суха" до самия край, когато на контраатака сърбите все пак достигнаха до равенството.

Състав на България U16 срещу Сърбия U16:

23. Николай Страшников, 3. Деян Кирилов, 4. Никола Николов, 5. Михаил Полендаков, 16. Светлозар Джуров, 6. Николай Хаджиев (58 - 21. Крум Стойчев), 11. Васил Каймаканов (65 - 20. Исмет Хасан), 17. Владимир Драганов (46 - 7. Аксел Велев), 10. Виторио Шотев (87 - 15. Кирил Цеков), 19. Емил Найденов (46 - 9. Марсел Бибишков), 22. Кристиян Горянов (65 - 18. Севи Идриз).