България U15 отново наказа Словакия, "лъвчетата" вкараха 3 гола за 4 минути!

Снимка: Bfunion.bg

2577 0

Юношеският национален отбор по футбол на България до 15 години записа нова впечатляваща победа над връстниците си от Словакия - този път с 4:2. Преди два дена момчетата на старши треньора Калоян Георгиев вече бяха постигнали успех с 3:1 над същия съперник!

Подобно на първия двубой, "лъвчетата" взе инициативата през първата част и притиснаха домакините в наказателното им поле. Най-напред Калоян Божков нацели горна греда, а след това, само в рамките на 4 минути, България реализира 3 безответни попадения, които бяха дело на Кристиян Горянов, Кристиян Михайлов и Георги Стефчов.

До почивката Словакия успя да върне един гол, а многобройните промени на полувремето в нашия състав донякъде разстроиха действията ни и позволиха на домакините да се разпишат още веднъж в 52-ата минута. Все пак, съставът на Калоян Георгиев успя да съхрани преднината си и дори да затвърди успеха още повече - в последната минута Марто Бойчев оформи крайното 4:2.

Състав на България:

12. Георги Кузов, 13. Никола Ставрев, 14. Мартин Портарски (41 – 2. Радослав Караманов), 3. Кристиян Гиздев (48 – 4. Симеон Турлаков), 18. Максимилиан Лазаров (41 – 5. Николай Любомиров), 6. Калоян Божков (48 – 11. Димитър Челебиев), 15. Георги Стефчов (41 – 20. Валентино Върбанов), 7. Стивън Жерард (48 – 17. Никола Кръстев), 8. Радостин Стоилов (41 – 16. Мартин Пейчев), 10. Кристиян Горянов (48 – 9. Марто Бойчев), 21. Кристиян Михайлов (41 – 19. Даниел Димов).

Старши треньор: Калоян Георгиев

Голмайстори: 0:1 Горянов 24, 0:2 Михайлов 26, 0:3 Стефчов 28, 1:3 Ричтер 32, 2:3 Баравели 52, 2:4 Бойчев 80.

*Подробности за първата контрола на България U15 срещу Словакия U15 прочетете в ТАЗИ ВРЪЗКА!