Беззъби "лъвове" бяха размазани насред Будапеща за нова загуба (ВИДЕО)

Снимка: Vladimir Stoyanov / LAP.bg

8527 0

България загуби позорно като гост на Унгария във втория мач на двата тима от квалификациите за Европейското първенство в Германия през 2024-а година.

"Лъвовете" далеч не убедиха в Будабеща, допускайки три безответни попадения. Те бяха дело на Белинт Вечей, който откри резултата още в 8-ата минута. Преднината на домакините удвои Доминик Собослай със страхотно изпълнение на пряк свободен удар в 26-ата минута, а класическото 3:0 оформи Мартин Адам в 40-ата.

Родните национали с нищо не показаха, че са пряк конкурент в групата за място на финалите догодина. Унгария доминира тотално по почти всички показатели, докато възпитаниците на Младен Кръстаич нямаха чисто 100%-ово голово положение.

Поражението ни остави на последно място в класирането в Група "G" с актив от 0 точки. Сърбия оглави таблицата с 6, втори останаха унгарците с 3, колкото има и Черна гора след победа именно над България. Единствената страна с 0 точки, но по-добра голова разлика бе Литва, на която предстои мач с Унгария.

ГОЛ! Не отне много на Унгария да поведе в резултата. Безобразни действия в защита спомогнаха на Доминик Собослай да навърше със себе си голям брой противникови играчи. След кратко разбъркване Балинт Вечей остана пред опразнената врата и откри. (8')

"Лъвовете" опитаха да отговорят веднага. Само минута по-късно те получиха шанс да изпълнят корнер. Топката бе доставена много добре в наказателното поле, но Пламен Гълъбов не съумя да я засече по най-добрия начин.

Сериозен пропуск в 20-ата минута можеше да накаже за втори път Даниел Наумов и неговите съотборници. Прекрасна многоходова комбинация даде възможност на Бендегус Бола да стреля от движение в близост до точката за изпълнение на дузпи, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

ГОЛ! Домакините удвоиха преднината си в 26-ата минута. Доминик Собослай получи шанс да изпълни пряк свободен удар. От сериозна дистанция той се възползва от шанса по страхотен начин, изпращайки топката в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Наумов.

ВИДЕО от великолепния гол на Собослай

ГОЛ! Шоуто на домакините не приключи с това. Отново Соболай блесна с много добро подаване в наказателното поле. Мартин Адам нямаше как да сгреши пред опразнената пред себе си врата в 40-ата минута на срещата.

Вторите 45 минути от двубоя започнаха сравнително равностойно, предвид тоталната доминация на домакините през първите. Двата тима опитаха наняколко пъти скоростни атаки, но без успех.

Голям шанс в 57-ата минута пропусна Роланд Салай. Пред него се отвори много хубава позиция за шут. Той отправи такъв, който обаче бе отразен добре от Наумов.

Много добра възможност се откри пред Никола Илиев в 63-ата минута. След многоходова комбинация и няколко блокирани удара юношата на Интер пробва мерника си, но в последния момент бе неутрализиран от противников вратар.

Последва корнер, при който бе намерен много добре Георги Русев. Нападателят съумя да отправи много хубав шут, който накара Денеш Дибуш да се намеси.

Унгария видимо започна да се забавлява на терена, а играта на домакините все така се получаваше. Те разчитаха на класни индивидуални или отборни отигравания, а българската защита удържаше с всички налични усилия.

В 80-ата минута Радослав Кирилов получи страхотен пас от Георги Русев. Бързоногото крило излезе зад гърба на противниковите защитници, но се забави и бързо бе спрян.

Абсолютно безобразни действия на Наумов в 88-ата минута можеха да доведат до 4-и гол за домакините. Стражът остави противников футболист да прокара наглед удобна за овладяване топка между краката му, насочвайки я към опразнената врата. Валентин Антов обаче блесна със страхотно изчистване от голлинията.

Унгария: Денеш Дибуш, Адам Ланг, Атила Салай, Вили Орбан, Адам Наги, Мартин Адам, Доминик Собослай, Милос Керкез, Бендегус Бола, Роланд Салай, Балинт Вечей

България: Даниел Наумов, Ивайло Марков, Илия Груев, Пламен Гълъбов, Янис Карабельов, Спас Делев, Кирил Десподов, Йоан Стоянов, Марин Петков, Никола Илиев, Валентин Антов

Унгария стартира квалификационната си кампания с двубоя срещу нашите национали. Тимът на Марко Роси загря за мача с победа с 1:0 над Естония в приятелска среща.

България започна злополучно битката за класиране на Евро 2024. Селекцията ни претърпя първо поражение под ръководството на Младен Кръстаич. „Лъвовете“ загубиха с 0:1 насред Разград от Черна гора в дебютния двубой от квалификациите.

Последният сблъсък между двата тима от 2020 година, когато „маджарите“ спечелиха с 3:1 на Националния стадион „Васил Левски“ в полуфинален плейоф за класиране на Евро 2024. Тенденцията при гостуванията на „трикольорите“ в Унгария е ужасяваща. Представителният отбор на страната ни все още няма победа при визита там – статистиката показва 7 поражения и 3 ремита.

Сега нашите момчета ще се опитат да счупят проклятието и да върнат надеждите си за класиране на първи голям форум след Евро 2004 в Португалия. От сметките на Кръстаич отпаднаха контузените защитници Антон Недялков и Петко Христов.

Съперникът е много добър тактически и физически. Имаме планове за промяна . Имам млади и амбициозни играчи, които искат да дадат своя максимум. Имаме план "Б". Всеки треньор има План "Б".Младите футболисти трябва да искат да се борят за мястото си в националния отбор. Очаква ни тежък мач пред пълен стадион. Показахме качества и желание да отбележим гол. Това го показа и статистиката", обяви Кръстаич на пресконференцията си преди мача.