Снимка: Getty Images/Gulliver

5227 0

На днешната дата се навършват 25 години от един от най-паметните двубои на националния отбор по футбол.  На 5 юли националите ни изживяват незабравимата си приказка, като постига историческа победа срещу Мексико и се класира за четвъртфиналите на турнира.

В големия герой тогава се превръща вратарят Борислав Михайлов, който спасява две от дузпите на мексиканците, довели до думите: "Този фантастичен, този невероятен Боби Михайлов поставя мексиканците за втори път на колене".

В редовното време двъбоят завършва 1:1, след като Христо Стоичков открива още в шестата минута а, а в 18-ата Гарсия Аспе изравнява от дузпа. При дузпите Красимир Балъков изпуска първия удар, но след това Бончо Генчев, Даниел Боримиров и Йордан Лечков са точни. Двете спасявания на Михайлов се оказват решаващи и България се класира за четвъртфинала с Германия.

А как реагира Аржентина, когато изхвърлиха Марадона преди мача с България - припомнете си в този материал.