Балъков: Равенството с Черна гора е крачка напред

Снимка: БГНЕС

2651 0

показахме характер, искахме на всяка цена да победим
с малки изключения през втората част 10-15 мин, имахме положения, които не успяхме да реализираме
направихме една позитивна крачка напред
Това е една малка светлинка в тунела, откакто аз съм дошъл.

Селекционерът на българския национален отбор Красимир Балъков е на мнение, че двубоят с Черна гора, завършил без попадения, е крачка напред за тима. Той смята, че могат да се извлекат позитиви от двубоя, въпреки че "лъвовете" не успяха да стигнат до победата.

"Показахме характер, искахме на всяка цена да спечелим мача. С малки изключения през втората част - около 10-15 мин, бяхме по-добрия отбор. Имахме добри положения, които не успяхме да реализираме. Направихме една позитивна крачка напред. Това е една малка светлинка в тунела, откакто съм тук", заяви Балъков след мача.

Равенството означава, че България ще трябва да разчита на резервния си вариант за класиране за Евро 2020 - Лигата на нациите. Двубоят беше десети пореден за "лъвовете" без победа, което разделя и Красимир Балъков от първи успех, откакто пое отбора.

В понеделник България посреща на Националния стадион отбора на Англия. От лагера на "трите лъва" смекчиха тона около казуса с расизма (повече по темата четете тук).