2 от 2 за България в Алания - "лъвиците" с обрат срещу Северна Македония!

Снимка: bfunion.bg

1041 0

Женският национален отбор на България продължи с отличното си представяне по време на международния турнир в турския курорт Алания.

Днес (18 февруари) "лъвиците" победиха Северна Македония с 2:1 и така записаха втори успех от началото на надпреварата, след като в първия си двубой бяха надделели над Хонконг с 2:0!

Отборът на Силвия Радойска имаше надмощие през почти целия двубой, но успя да стигне до победно попадение едва четири минути преди края на редовното време. Момичетата ни показаха характер и воля за успех и заслужено триумфираха след последния сигнал!

Северна Македония поведе още при първото си опасно положение чрез Рочи в 9-тата минута, но малко по-късно Александра Янева изравни, след като размени няколко подавания с Ивана Найденова и матира вратарката с удар по диагонала. До почивката българските футболистки имаха още шансове за гол, но така и не успяха да поведат в резултата.

През втората част България продължи да доминира и макар и късно, логичното се случи в 86-тата минута, когато след изпълнение на фаул Лора Петрова намери Евдокия Попадинова, която бе точна за 2:1.

Последният двубой на "лъвиците" от надпреварата е след 3 дни срещу Косово.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 19. Гергана Илийчева (82 - 3. Яница Иванова), 5. Нора Димитрова, 4. Мариела Недева, 18. Жасмина Атанасова (82 - 6. Силвия Кефалова), 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова, 2. Николета Бойчева, 13. Александра Янева (90 - 20. Ивелина Павлова), 7. Евдокия Попадинова, 8. Полина Ръсина (90 - 14. Здравка Парапунова).

*Още новини за националните отбори на България четете в SPORTLIVE.BG!