Текпетей вкара страхотен гол, но вратарска грешка провали Лудогорец срещу Локомотив Пловдив (ВИДЕО)

Снимка: ludogorets.com

5908 0

Лудогорец и Локомотив Пловдив завършиха 1:1 в един от най-интересните мачове от 11-ия кръг на Първа лига.

"Орлите" откриха резултата още в деветата минута, след като Текпетей получи извеждащо подаване от Пьотровски, овладя си топката по перфектен начин и я прати с левия крак във вратата на Динко Хоркаш.

В течение на двубоя "смърфовете" владееха малко повече топката, но по-интересните положения бяха в тяхното наказателното поле, като на два пъти и гредите ги оставяха в двубоя.

В 86-ата минута стражът на Лудогорец - Симон Слуга, допусна изключително груба грешка и позволи на влезлия на смяна 19-годишен Петър Андреев да изравни за крайното 1:1.

По този начин тимът на Александър Томаш остана непобеден през сезон 2023/24 и има 29 точки на върха във временното класиране. Този на Ивайло Петев пък е на пета позиция със 17 (но и два мача по-малко от лидера).

*В следващия кръг Лудогорец гостува на Левски (1.10., 20:30 часа), докато Локомотив Пловдив е домакин на ЦСКА (2.10., 20:00 часа).

Първата опасност бе пред вратата на гостите - Иван Йорданов стреля диретктно от пряк свободен удар, но Динко Хоркаш улови сигурно.

ГОЛ - 1:0 за Лудогорец! В деветата минута Якуб Пьотровски пусна извеждащ пас от дълбочина към Текпетей. Нападателят на "орлите" си овладя много добре топката с десния крак и веднага след това нанесе удар с левия, който матира стража на Локомотив.

В 13-ата Бернард Текпетей шутира силно от почти нулев ъгъл, а кълбото се отби от левия страничен стълб и излезе в аут. След 20 минути игра Симон Слуга бе пресиран от Георги Минчев и не изчисти по най-добрия начин топката, която се озова в краката на Евандро. Бразилецът почти веднага опита прехвърлящ удар, но той не намери очертанията на вратата на Лудогорец.

В 31-вата Руан Секо бе изведен отдясно, стигна до аутлинията, финтира защитник и след това, вместо да комбинира със съотборник, реши да завършва сам, което определено бе грешното решение, защото шутът му бе много слаб и неточен. "Орлите" пропиляха добър шанс да удвоят аванса си!

В 37-ата минута Джовани стреля по диагонал, търсейки далечния ъгъл и накара Слуга да плонжира, за да запази преднината на "орлите". Малко след това Евандро си изкара жълт картон за необмислен шпагат в краката на Фон Витри в близост до тъча. В 44-тата официално предупреден бе и Алфа Конте заради нарушение срещу Сон.

В 53-тата минута Руан Секо развинти отбраната на "черно-белите" и накрая копна топката над Динко Хоркаш, но за негово нещастие тя срещна десния страничен стълб на вратата.

В 55-ата Ангел Лясков препъна Иван Йорданов в наказателното поле и Никола Попов бе призован от ВАР да разгледа ситуацията на повторение. Реферът обаче не видя основания да отсъди дузпа и двубоят продължи при 1:0.

Рик Джонатан можеше да направи 2:0 в 68-ата минута, стреляйки с левия крак, но Хоркаш се отличи с добро спасяване.

ГОЛ - 1:1! Локомотив Пловдив изравни резултата от нищото. Една топка бе върната към Симон Слуга, който се забави с изчистването ѝ, а 19-годишният Петър Андреев го пресира, подложи крак пред нея и тя влезе в мрежата на Лудогорец.

В третата от добавените седем минути продължение Якуб Пьотровски шутира силно от дистанция, но Динко Хоркаш отново бе на мястото си. В края на срещата жълти картони получиха Хоркаш и Хорхе Сегура от Локомотив и Фон Витри от Лудогорец.

Стартови състави

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонсалвеш (87' Матиас Тисера), 82. Иван Йорданов (72' Педро Нареси), 77. Кайо Видал (60' Рик Джонатан), 99. Руан Секо (72' Спас Делев), 37. Бернард Текпетей (к) (60' Мунир Шуяр)

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али (81' Мартин Паскалев), 2. Оливер Кандем, 6. Христо Иванов (46' Лео Сена), 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 17. Алфа Конте, (49' Петър Андреев), 10. Джовани, 9. Георги Минчев

Преди мача

Лудогорец е големият фаворит според букмейкърите в двубоя, въпреки че е пети с 16 точки след осем изиграни срещи (16 т.). 12-кратните шампиони постигнаха обрат срещу Локомотив София през уикенда, но представянето им продължава да е неубедително.

Възпитаниците на Томаш пък са лидери в таблицата с актив от 28 точки и нямат загуба до този момент през кампанията и ще опитат да продължат историческата си серия.

Припомняме, че пловдивчани не са побеждавали Лудогорец като гост от пролетта на 2021 година - 2:1. Последваха успехи за "орлите" с обща голова разлика от 4:0 в рамките на три срещи. Трябва обаче да се признае историческата серия от 9 поредни победи за "железничарите" от началото на кампанията.

Лудогорец е в серия от 6 поредни победи срещу днешния си съперник, а през лятото спечели и контрола между двата тима с класическото 3:0. За гостите днес ще отсъства лидерът Димитър Илиев.