Лудогорец отърва голям резил в Разград и се доближи до ЦСКА

Снимка: ludogorets.com

4763 0

Шампионът Лудогорец изкова изключително ценен успех в преследването на титлата спрямо ЦСКА, побеждавайки Славия с 2:1 в последния неделен мач от родната Първа лига. Спас Делев даде аванс на разградчани в 18-ата минута.

Славистите обаче отговориха и в 75-ата изравниха след дузпа чрез Тони Тасев. Този гол сложи съмнения върху успеха на „орлите“ в тази среща, но Нонато в 92-ата минута пак даде аванс на „зелените“ и остави трите точки в Разград.

Победата направи така, че Лудогорец остана на второто място, но вече е с 49 точки, 1 зад лидера ЦСКА, който е с 50, докато „белите“ са четвърти с 35 пункта.

Игор Тиаго получи топката, след като тя бе избита на дъгата и шутира диагонално, ала ударът му отиде встрани. В 15-ата Кирил Десподов стреля от фал, ала топката срещна главата на Ахмед Ахмедов.

В 18-ата минута отбраната в „бяло“ не реагира добре. Кирил Десподов проби отдясно и върна към Фон Витри. Той комбинира с Доминик Янков, който пусна веднага пас за Игор Тиаго. Бразилецът хубаво пропусна топката за Спас Делев, който завърши елегантно за 1:0.

След почти половин час игра Ертан Томбак пласира перфектно центриране за Ахмед Ахмедов. Той изпревари Оливие Вердон и прати топката с глава към лудогорската врата, ала Падт отрази удара на нападателя.

Втората част започна с по-минорно темпо от двата отбора, макар Анте Шимунджа да вкара в игра Бърнард Текпетей и Матиас Тисера.

В 57-ата минута резервата Натан Гасама за "белите" отигра с глава центриране от корнер, след което кълбото тупна пред него. Последва удар от играча на Славия, който беше отби от Падт.

В 61-ата друго положение при корнер бе преразгледано за евентуална дузпа, но в пеналтерията на Лудогорец. ВАР и съдията прецениха, че наказателен удар не трябва да има.

Седем след това Делев комбинира много добре с Доминик Янков, който стреля към вратата на Вуцов, ама ударът му беше неточен.

Четвърт час преди края на редовното време Антон Недялков препъна Томбак в наказателното поле на Лудогорец. Реферът Никола Попов отиде да прегледа ситуацията и отсъди дузпа. Тони Тасев се нагърби със задачата и изравни - 1:1.

В добавеното време на срещата Педро Нареси разтресе гредата на съперника, след като стреля технично, а Светослав Вуцов "замръзна" в тази ситуация.

Стартови състави:

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 3 Антон Недялков, 6 Якуб Пиотровски, 9 Игор Тиаго, 11 Кирил Десподов, 16 Аслак Фон Витри, 23 Мануел Шоу, 24 Оливие Вердон, 32 Игор Пластун, 64 Доминик Янков, 90 Спас Делев

Резерви: 12 Симон Слуга, 2 Пипа, 8 Клод Гонсалвеш, 10 Матиас Тиссера, 14 Дени Групер, 20 Нонато, 22 Франко Русо, 30 Педро Нареси, 37 Бърнард Текпетей

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак, 5 Велко Йеленкович, 23 Емил Виячки, 4 Людовик Соарес, 17 Ерол Дост, 19 Чунг Нгуен, 88 Тони Тасев, 22 Дарко Тасевски, 11 Кристиан Добрев, 9 Ахмед Ахмедов

Резерви: 12 Николай Кръстев, 14 Роберто Райчев, 37 Венцислав Керчев, 10 Владимир Николов, 55 Натан Гасама, 83 Христо Попадийн, 15 Валентин Петров

Ето къде по ТВ може да гледаме двубоя Славия - Лудогорец

Очаквайте около 16:30 часа!

Лудогорец има една единствена цел - да запази дистанцията от лидера в класирането в Първа лига ЦСКА минимална. Разградчани са на гребена на вълната след победата над Андрелехт в Лигата на конференциите, която според треньора Анте Шимунджа, не трябва да замъглява мислите на футболистите. Дали обаче това ще се случи, предстои да разберем.

Славия от своя страна се представя на много високо ниво през сезона до момента. "Белите" постигнаха 11 победи, 2 равенства и 6 загуби до момента в родния елит, които им отреждат 4-ото място в таблицата, на 4 точки зад третия. През възпитаниците на Златомир Загорчич стои страхотната възможност да се докажат с нещо повече от загуба срещу 11-кратния шампион на България.

В последния си двубой в Първа лига "орлите" постигнаха трудна победа над Спартак Варна с 2:1 в морската ни столица. Столичани също влизат в срещата на гърба на успех, но срещу Пирин у дома с 2:0.